معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور گفت: در ۲۰ سال آینده، صنعت گردشگری به‌عنوان صنعت اول درآمدزایی در دنیا تأثیرگذار خواهد بود.


معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور گفت: در ۲۰ سال آینده، صنعت گردشگری به‌عنوان صنعت اول درآمدزایی در دنیا تأثیرگذار خواهد بود.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منوچهر جهانیان در مراسم افتتاح دومین مدرسه‌ی پاییزی گردشگری و اولین دانشکده‌ی علوم گردشگری ایران که با حضور رییس جهاد دانشگاهی در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد، با اشاره به ضرورت استفاده از انرژی‌های پایدار برای توسعه‌ی حوزه‌ی گردشگری، بیان کرد: می‌توانیم با آموزش در این بحث، علاوه بر استفاده از این انرژی‌های پایدار، برای حفظ آن‌تها نیز تلاش کنیم.

 

وی با اشاره به افتتاح دومین مدرسه‌ی پاییزی گردشگری و اولین دانشکده‌ی علوم گردشگری ایران، اظهار امیدواری کرد که حوزه‌ی آموزش عالی با تأسیس نخستین دانشکده و همچنین ایجاد کمیته‌ی برنامه‌ریزی آموزشی در حوزه‌ی گردشگری در وزارت علوم، بیش از پیش مورد توجه باشد که این اقدامات جای تقدیر دارد.

 

اختیاری ـ یکی از اساتید حوزه‌ی گردشگری ـ نیز پیام روشن توسعه‌ی گردشگری در ایران را تقویت دانش در این حوزه دانست و اظهار کرد: علاوه بر این‌که آموزش عالی، بحث توسعه‌ی آموزش‌های توسعه‌ی گردشگری را در پیش گرفته‌ است، در کنار آن، نهادهای دیگر نیز باید در این حوزه کمک کنند تا گردشگری از ابعاد مختلف بررسی شود و رشد یابد.

 

او با تأکید بر لزوم توجه به حوزه‌ی اشتغال نیروهای گردشگری، گفت: سازمان میراث فرهنگی باید در این حوزه به کمک دانشگاه بیاید تا مشکل اشتغال نیروهای گردشگری نیز همواره شود.