شهردار شهر تاریخی ماسوله گفت: طی ۷ ماهه گذشته بیش از یک میلیون نفر گردشگر از شهر تاریخی ماسوله بازدید داشته‌اند که به‌طور متوسط هر هفته در ایام گردشگری بیش از ۱۰۰نفر گردشگر خارجی بوده‌اند.

یحیی یوسف‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در گیلان، اظهار داشت: شهر زیبا و بی‌همتای ماسوله به‌خاطر معماری افسانه‌ای و طبیعت پاک و کم‌نظیرش مورد توجه گردشگران، فرهنگ‌دوستان و علاقمندان به مواریث کهن هست و هر ساله هزاران گردشگر داخلی و خارجی از آن بازدید می‌کنند


شهردار ماسوله برای فراهم نمودن گستر مناسب برای رفاه حال گردشگران از آسفالت و بهسازی ۲ هزار و ۵۰ متر از خیابان‌ها و معابر این شهر خبر داد و خاطر نشان کرد: عملیات اجرایی این پروژه‌ها آغاز شده و در مدت زمان کوتاهی به بهره‌برداری خواهد رسید.

یوسف‌پور ادامه داد: آسفالت مسیر پارکینگ به طول ۴۰۰ متر، آسفالت مسیر جاده خاکی شرقی ماسوله به طول ۸۵۰ متر، آسفالت مسیر جاده خلخال به طول ۲۰۰ متر و آسفالت محوطه خیابان اصلی شهر به طول ۶۰۰ متر مورد بازسازی و زیرسازی قرار گرفته و آسفالته می شوند تا موانع و مشکلات این معابر کاهش یابد و به رفاه نسبی درجهت توسعه و شکوفایی گردشگری در این منطقه کمک شود.

وی هزینه آسفالت و بهسازی این معابر را درحدود ۳۰۰ میلیون عنوان و متذکر شد: دولت تاکنون ۸ میلیون آن را تخصیص داده که در صورت تخصیص کل اعتبار سایر معابر شهری نیز اسفالت می شود.

شهردار ماسوله در خاتمه ایجاد زیر ساختهای مهم گردشگری از جمله ساخت هتل مناسب برای استراحت گردشگران در این شهر را از ضروریات دانست و از مسوولان کشوری و استانی خواست برای این موضوع توجه ویژه ای قایل شوند.