توریسم درمانی درسال 2009 همچنان بالاترین میزان رشد را در توریسم جهانی دارد. بنا بر این گزارش بیش از 30 کشور درقاره‌های آسیا، افریقا و اروپای شرقی سالانه پذیرای میلیون‌ها توریست هستند.


خبرگزاری میراث فرهنگی _ میترااسدنیا _ با توجه به تحولات اخیر جهانی توریسم درمانی در راس تمام بخش‌های صنعت گردشگری جهان به رشد خود ادامه می‌دهد.
 
به گزارش رویترز به نقل از نتایج بررسی‌های اعلام شده از سوی کارشناسان جهانی  همزمان با افزایش هزینه خدمات درمانی درکشورهای توسعه یافته و فرایند جهانی سازی، بخش توریسم درمانی بیشترین میزان رشد  را در صنعت توریسم جهانی احراز کرده است.
 
بنا به همین گزارش بیش از 30 کشور درقاره‌های آسیا، افریقا و اروپای شرقی هم اکنون سالانه پذیرای میلیون‌ها توریست خارجی هستند.
 
تایلند، سنگاپور، مالزی، هند و فیلیپین در این میان بزرگ‌ترین مقاصد گردشگری درمانی را در بازار توریسم درمانی آسیا تشکیل می‌دهند.
 
تایلند معروف‌ترین مقصد توریسم درمانی در میان کشورهای غربی است که به ویژه با محبوبیت بسیاری که دارد؛ بیشترین تعداد توریست را درزمینه جراحی پلاستیک و زیبایی به این کشور روانه می‌کنند.
 
کشورهای سنگاپور و هند به ویژه هند به دلیل هزینه‌های ارزان‌تر وسنگاپور به دلیل مزایای تکنولوژیک بر دیگر مقاصد توریسم درمانی برتری دارند.